Merhaba! Giriş Yapın veya Üye OlunFacebook ile bağlanın
Bana ÖzelSepetim
Sahibinden satılık, kiralık emlak, oto, alışveriş ve iş ilanları | ilan.com.tr Ücretsiz İlan Ver

İlan Verme Kuralları

İlan Verme Kuralları

İlan Verme Kuralları - Emlak 1. İlan önsözünde ve ilan açıklama bölümünde yalnızca gayrimenkul hakkında bilgiler yer almalıdır. Bu bölümlerde reklam içerikli yazı yazılması ve link eklenmesi yasaktır. 2. İlanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan gayrimenkule ait olmalıdır. 3. İlan detayında belirtilen kriterlerde (metrekare, oda sayısı, bulunduğu kat, fiyat v.b.) doğru ve gerçek bilgiler yer almalıdır. 4. Yüklenen fotoğrafların içeriğinde kurum logoları veya farklı web sitelerin link ya da isimleri yer almamalıdır. 5. İlan.com.tr bünyesinde farklı bir üyenin fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır. 6. İlan.com.tr’de gayrimenkule ait ücretsiz birden fazla ilan verilebilir. 7. Her bir ilan için değişik resimler kullanılmalıdır, aynı konumda dahi olsa aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır. 8. Emlak ilan eklenmesi mutlaka mal sahibi tarafından veya mal sahibinin onayı alınarak yapılmalıdır. 9. Satılık veya kiralık emlak ilanları için temsili fiyat verilmemeli, kredi veya kooperatif borcu olan dairelerde fiyat olarak kooperatif kalan borcu veya bankaya ödenecek tutarın toplanarak fiyatın girilmesi gerekmektedir. 10. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. 11. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez. 12. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.
 
İlan Verme Kuralları - Araç 1. İlan önsözünde ve ilan açıklama bölümünde sadece vasıta / ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir. 2. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan araca / ürüne ait olmalıdır. 3. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (fiyat, km, model v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır. 4. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır. 5. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır. 6. İlan.com.tr’de vasıta alanında ücretsiz birden fazla ilan verilebilir. 8. Aynı marka ve modele ait farklı araçlar / ürünler için ayrı ilan girişi yapılması gerekir. 9. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz. 10.  İlan.com.tr’ ye yapılan araç / ürün girişlerinde mutlaka mal sahibinin rızası alınmalıdır. 11. Satılık veya kiralık vasıtalar için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir. 12. Güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında “elden teslim”, “kapıda ödeme” vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır. 13. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.  
İlan Verme Kuralları - Alışveriş 1."Yasaklı Ürünler Listesi”nde yer alan ürünlerle ilgili ilan verilemez. 2. İlan önsözünde ve ilan açıklama bölümünde sadece ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Bu bölümlerde reklam içerikli yazı yazılması ve link eklenmesi yasaktır. 3. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan ürüne ait olmalıdır. 4. İlan eklerken belirtilen kriterlerde (fiyat, model v.b.) doğru ve gerçek bilgiler yer almalıdır. 5. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı vb. görselleri yer almamalıdır. 6. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır. 7. İlan.com.tr’de alışveriş alanında ücretsiz birden fazla ilan verilebilir. 8. Eklenen bir ilanın aynısı girilemez. 9. Her farklı renk, model veya boyutta olan ürün için ayrı bir ilan girişi yapılması gerekir. Örnek: Farklı renklere sahip aynı model gömlekler için ilan girişi yaparken, her renk için farklı ilan girişleri yapılmalıdır veya farklı ayakkabı numaralı olan ürünlerde her bir ayakkabı numarası için ayrı ilan girişi yapılması gerekir. Tek ilan verilerek tüm ayakkabı numaraları aynı ilanda belirtilemez. 10. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz. 11. Satılık veya kiralık ürünler için temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmelidir. 12. İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. 13. Güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında ”elden teslim”, “kapıda ödeme” vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır. 14. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.
 
İlan Verme Kuralları – Kariyer 1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece iş / kişisel özgeçmiş hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir. 2. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar işe / kişiye ait olmalıdır. 3. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde doğru bilgiler yer almalıdır. 4. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır. 5. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır. 6. İlan.com.tr ‘de bir işe / kişisel özgeçmişe ait birden fazla ücretsiz ilan verilebilir. 7. Girilen bir ilanın aynısı, tekrar girilemez. 9. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece "Kullanıcı bilgileri" bölümünde yayınlanmalıdır. 10. Aranan pozisyona eleman / kişisel olarak iş bulunması durumda ilgili ilan yayından kaldırılmalıdır.
 
İlan Verme Kuralları – İş Makineleri&Sanayi – İş Makinesi 1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ürün / araç hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir. 2. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan ürüne / araca ait olmalıdır. 3. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (model, fiyat v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır. 4. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır. 5. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır. 6. İlan.com.tr de bir ürüne ait  ücretsiz birden fazla ilan verilebilir. 7. Girilen bir ilanın aynısı tekrar girilemez. 8. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır. 9. Aynı marka ve modele ait farklı ürünler / araçlar için ayrı ilan girişi yapılması gerekmektedir. 10. Satılık veya kiralık ürünler / araçlar için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir. 11. Güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında "elden teslim", "kapıda ödeme" vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır. 12. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece "Kullanıcı bilgileri" bölümünde yayınlanmalıdır. 13. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.  
İlan Verme Kuralları – Hayvanlar Alemi 1. İlan verebilmek için Hayvanları Koruma Kanunu ve Kara Avcılığı Kanunu ile belirlenen şart ve yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekmektedir. 2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ilgili hayvan hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir. 3. Bireysel üyeler evcil hayvanlar kategorisinde ücret belirterek ilan girişi yapamazlar. 4. Kurumsal üyeler evcil hayvanlar kategorisine kesinlikle ilan girişi yapamazlar. Kurumsal üyeler evcil hayvanlar kategorisine kesinlikle ilan girişi yapamazlar. 5. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satışa sunulan hayvana ait olmalıdır. 6. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (renk, cins v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır. 7. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır. 8. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır. 9. İlan.com.tr de petshopta ücretsiz birden fazla ilan verilebilir. 10. Girilen bir ilanın aynısı, tekrar girilemez. 11. Aynı cinste, cinsiyette ve yaştaki evcil hayvanlarda erkek için ayrı, dişi için ayrı ilan verilmelidir. Örnek: 6 adet Kangal yavrusunun 3’ü erkek 3’ü kız ise, 3 erkek yavru için bir ilan girişi ve diğer 3 dişi için ayrı ilan girişi verilmesi gerekmektedir. 12 Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır. 13. Ücretsiz olarak ilan girişi yapılarak aşı ve bakım masrafı istenilmemesi gerekmektedir. 14. Güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında “elden teslim”, “kapıda ödeme” vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır. 15. Satışı yapılan hayvanlar için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir. 16. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. 18. Evcil hayvanlar kategorisinde yeni bir yuva bulunan diğer kategorilerde ise satışı yapılan hayvanlarla ilgili ilanlar yayından kaldırılmalıdır.  
İlan Verme Kuralları - Hizmet 1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece hizmet hakkındaki bilgiler yer almalı, farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır. 2. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar hizmete ait olmalıdır. 3. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde doğru bilgiler yer almalıdır. 4. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır. 5. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır. 6. İlan.com.tr bir kullanıcı bir hizmete ait birden fazla ücretsiz ilan verebilir. 7. Girilen bir ilanın aynısı, tekrar girilemez. 8. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır. 9. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır. Önemli Not:  Yukarıda belirtilen tüm kategorilerdeki “İlan Verme Kuralları” hem bireysel hem kurumsal üyelerimiz için geçerlidir. İlan girişinde bulunan üye, yukarıda belirtmiş olduğumuz kurallara uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.
 
İletişim Hizmetlerimiz Gizlilik ve Kullanım Bizi Takip Edin
0 850 885 00 85
İlan.com.tr sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, İlan.com.tr'nin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Copyright © 2012 - 2015